Parametry

Atypický rozměr ano
Snímatelnost potahu ano
Vnější tvarování ano
Pratelnost potahu praní až na 60°C
Potah Greenfirst
Rozměr 195 x 80
Výška 22
Záruka 2 roky
Materiál Viscoelastická - paměťová pěna ViscoFoam® + PUR pěna
Tvrdost dvojí tvrdost 3 a 4
Určení Partnerské matrace
Zóny 7
Rošt pevný nebo polohovací lamelový rošt a laťový rošt
Nosnost 120 kg
Výrobce Purtex

Purtex Matrace Viscotean

Sendvičová matrace se 7 zónami na ložných plochách. Matrace je vyrobena v kombinaci viscoelastické "paměťové" pěny ViscoFoam® a kvalitní polyurethanové pěny. Rozdílná tuhost pěn dává možnost výběru měkčí nebo tvrdší strany. Matrace je vyrobena z certifikovaných materiálů.

 

  • Doporučená nosnost: 130 kg

  • Výška jádra: 22 cm

  • Tvrdost: (T3/4 (T1 - T5))

  • Doporučené uložení - pevný nebo polohovací lamelový rošt

  • Záruka 2 roky

 

ViscoFoam® - paměťová pěna / Líná pěna / Lazy-foam /

Alternativními názvy pro línou pěnu jsou viskoelastická, lazy-foam, paměťová nebo termoreaktivní pěna. Líná pěna má otevřenou buněčnou strukturu, která mění svou tvrdost v závislosti na teplotě (pěna se při kontaktu s teplem lidského těla přizpůsobuje a tím dochází k rovnoměrnému rozložení váhy). Pomalé vracení do původního stavu nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám (dekubitům). Zajímavostí je, že tento materiál byl vynalezen NASA a pro komerční využití byl uvolněn až v roce 2000.

Matrace z tohoto materiálu se hodí pro spaní na boku a v případě úrazů páteře, zvýšenému riziku proleženin, nebo hematomů, naopak nejsou vhodné pro děti (kvůli správnému vývinu). Líná pěna se používá pro vrchní vrstvy matrace (podkladovou vrstvou je nejčastěji studená pěna), působí jako prevence proti poleženinám, hlavně pokud je po celé ploše matrace. Někdy je však využívána jen na nejvíce zatěžované části matrace.

 

PUR pěna

PUR, tedy polyuretanová pěna - je známá také pod značkou „molitan“. Vyrábí se „zpěněním“ speciální polyuretanové hmoty. Proces výroby PUR pěn prošel inovacemi, které zaručují zdravotní nezávadnost materiálu (PUR pěny jsou v současné době díky technologickému postupu kvalitnější než klasický molitan). Mezi výhody polyuretanové pěny patří nižší hmotnost a tedy i snazší manipulace s matrací, pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. Na tomto místě je však nutností upozornit, že kvalita PUR pěn může být různá.

Nehodí se do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost. Samotné matrace mohou být vyráběny z jedné vrstvy PUR pěny nebo z více vrstev různých druhů pěn a materiálů (tzv. sendvičové matrace). Matrace z PUR pěn jsou vhodné pro všechny druhy roštů. Pokud je matrace z PUR pěny umístěna na pevný podklad, zvyšuje se riziko napadení matrace plísněmi a snižuje se zároveň životnost matrace.

 

Vlastnosti
Viscoelastická - paměťová pěna ViscoFoam®
Polyurethanová pěna
7 anatomických zón
Doporučená nosnost 130 kg
výška jádra 22 cm
střední / středně tvrdá
Záruka na jádro 2 roky
Ochrana proti roztočům v potahu Greenfirst

 

 

 

 

Zákaznický servis
Přihlásit se k odběru novinek
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích na ceskematrace.cz

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE